BIELEC to już nie tylko studio fotograficzne – od 2009 r. to także galeria sztuki... Firma w Krakowie działa od 1938 r. Studio fotograficzne stanowi najlepsze połączenie tradycji oraz nowoczesności. Obok fotografii cyfrowej i profesjonalnego komputerowego retuszu; w atelier, jako w jedynym już w mieście, nadal wykonujemy czarno-białe zdjęcia w technice analogowej z tradycyjnym, ręcznym retuszem na kliszy.

Fotografia artystyczna stanowi najważniejszy elementem naszej działalności. Staramy się utrwalić niezapomniane chwile na wiele lat. Specjalizujemy się w studyjnej fotografii portretowej, duży nacisk kładąc na operowanie światłem.

W naszym studio wykonujemy każdego rodzaju sesje fotograficzne: zdjęcia biznesowe, rodzinne i okolicznościowe, sesje dziecięce, także portfolio dla modelek, akty, zdjęcia reklamowe i przedmiotu, tableau dla szkół i uczelni wyższych po uwiecznianie naszych zwierzęcych pupili.

Nasza bogata oferta obejmuje również usługi fotograficzne poza studiem: sesje plenerowe, obsługę uroczystości chrzestnych, komunijnych czy ślubnych, reportaże z różnego rodzaju wydarzeń, oraz zdjęcia wnętrz czy architektury... Możemy Państwa odwiedzić z aparatem także w Waszych domach – przestrzeni prywatnej czy biurowej...

W pracowni zgromadzono archiwum liczące ponad milion skatalogowanych klisz. Zachowane są do dziś wszystkie negatywy fotografii wykonanych w atelier od maja 1938 roku, przedstawiające m.in. portrety znanych krakowian, część klisz z okresu Lwowskiego Pawła Bielca oraz wiele upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Także kolejne pokolenia mogą domawiać odbitki zdjęć swoich rodziców czy dziadków… Ratujemy przeszłość również poprzez wykonywanie reprodukcji zdjęć, nawet tych z przed dwóch stuleci. Komputerowy retuszem zniszczeń czyni odbitki lepszymi od oryginału.

Firma zajmuje znaczące miejsce w pejzażu kulturalnym miasta. Krakowianie zwykli ważne wydarzenia swojego życia wiązać z naszą pracownią: towarzyszymy Wam od chrztu, przez pierwszą komunię, na różnych etapach edukacji (chociażby zdjęcia maturalne czy dyplomowe), następnie ślubny kobierzec, modne obecnie sesje ciążowe, aż po fotografie kolejnego pokolenia. Do dziś w znanych krakowskich liceach i wyższych uczelniach wiszą tableau, na których można odnaleźć kolegów z lat szkolnych i wizerunki profesorów. Do zdjęć, które stanowią portrety archiwalne, pozowało nam wielu znanych artystów, pisarzy, ludzi nauki.

Każdego klienta traktujemy indywidualnie, każdemu poświęcamy czas, aby się odprężył – zostawił na chwilę kłopoty dnia codziennego. Klient fotografa podobny jest do pacjenta, który otwiera się przed lekarzem. Robi to w pewnym sensie nieświadomie, bowiem niczego o sobie nie mówi, mówiąc jednocześnie wszystko wyrazem twarzy i oczu. Trzeba tylko światłem i cieniem wydobyć tę niemą spowiedź i w odpowiednim momencie uwiecznić...

Długoletnia działalność BIELCA stanowi trwały dorobek kulturalny Krakowa. W celu jego upowszechnienia zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie działalności wystawienniczej i sprzedaż dzieł sztuki zarówno fotograficznych jak i malarskich czy graficznych. Dlatego obok studia fotograficznego otworzyliśmy galerię sztuki. Inicjatywa ta spotkała się poparciem Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, które znalazło odzwierciedlenie w objęciu przez miasto naszej firmy mecenatem artystycznym...

Aby przekonać Państwa o wysokiej jakości i wszechstronności naszych usług fotograficznych zachęcamy do oglądnięcia naszego portfolio.
Zapraszamy także do zapoznania sire z naszą ofertą - galerii sztuki.

[aparat]